sobota, 22 sierpnia 2015

Lista Marzeń

Wyobraź sobie, że wracasz do czasów dzieciństwa. Marzysz o czymś, bardzo tego pragniesz. Lata mijają i niestety nie udaje Ci się tych marzeń zrealizować, mimo wielkiego pragnienia. Nie miałeś wsparcia, później odwagi i siły, by o to walczyć i tak jakoś zleciało. Teraz jesteś dorosły i sądzisz, że już Ci nie wypada, albo co gorsza, nie wypada Ci i boisz się. Boisz się, że się nie uda, wmawiasz sobie, że właściwie to głupie by znów próbować w tym wieku. Masz przecież fajną pracę, w miarę spokojną głowę i całe popołudnie dla siebie. Matka by się za głowę złapała, gdybyś jej powiedział, że chciałbyś spróbować spełnić to marzenie. Przecież musisz za coś żyć, a z marzeń pieniędzy nie ma. Poza tym, jak Ty to sobie wyobrażasz? Że kiedy się tego nauczysz? Do pracy chodzisz, etat szanować trzeba!

Błędne koło się zamyka...

Wiesz o czym mówię?

Tym wstępem chciałam Cię przenieś do miejsca w Twojej głowie, gdzie leżą popioły Twoich najskrytszych marzeń. Ja sama w tym miejscu teraz jestem i staram się odgrzebać to, co dawno już pochowane. To wszystko nie umarło śmiercią naturalną - zostało tam pogrzebane żywcem. Państwo "Brak Wsparcia", "Wątpliwość" i "Strach" zajęli się tym 'delikwentem', wcisnęli go w trumnę i pozabijali ją gwoździami. Teraz patrzę sobie na pomnik moich marzeń i staram przypomnieć sobie, jak wyglądały, bo portret na porcelanie też się zniszczył.

Myślałeś kiedyś o tym, by chrzanić wszystko i wszystkich i wrócić do tego? Spróbować na nowo? Ostatnio, w napadzie inspiracji, stworzyłam sobie ranking marzeń, których spełnienie dopuszczam do siebie i tych, których spełnienie nie mieści mi się w głowie. Ta pozornie prosta czynność otworzyła mi oczy na przeszkody logistyczne, które musiałabym rozwiązać, ale również i na bariery w mojej głowie. Te pierwsze są upierdliwe, ale da się je pokonać będąc upartym. Te drugie natomiast wymagają już siły ducha i odwagi serca.
Chciałabym podzielić się z Tobą Moją Listą Marzeń.

Zacznę od najbardziej prawdopodobnych do spełnienia:

1. Podróżowanie.
2. Napisanie ciekawej książki.
3. Kreatywna praca za godne pieniądze.
4. Zawodowe śpiewanie.
5. Zawodowe aktorstwo.

Moje najcięższe do spełnienia Marzenia (4 i 5) są ściśle związane z możliwością zarabiania w ten sposób na życie. Są również (oprócz podróży) związane z moją niespełnioną, artystyczną duszą. Siedzi to we mnie bardzo głęboko i nie chce wyjść, więc nie mam innego wyjścia jak poddać się pragnieniom i zacząć je realizować.

A Ty, pamiętasz jeszcze swoje najskrytsze marzenia? Spróbuj sporządzić sobie taką listę, a gwarantuję Ci, że przypomnisz sobie, jak bardzo byłeś/jesteś podekscytowany tym czymś i jak wielką radość przynosiło.

To co, podać Ci kartkę?

1 komentarz: