niedziela, 26 lipca 2015

Wyszperki z sieci #1

Kombinatorka to nie tylko wpisy osobiste, którymi rozliczam się z decyzji czy podejścia do życia. Chciałabym, byście wchodząc tutaj, zobaczyli co mnie inspiruje i ciekawi, dlatego chcę się z Wami dzielić takimi 'wyszperkami z sieci' co jakiś czas.


14-letnia Elsie Frost była radosną dziewczynką, która wraz z rodziną prowadziła idylliczne życie w Wakefield. Lata 60 były słodkie i spokojne w tej okolicy. Pewnego dnia wszystko się jednak zmieniło. Dziewczyna zostaje brutalnie zamordowana, gdy wraca z zajęć przy klubie żeglarskim w zwyczajne, sobotnie popołudnie. Morderca nigdy nie staje przed wymiarem sprawiedliwości.

14-letnia Elsie Frost
 Po 50 latach, rodzeństwo Elsie, Ann i Colin, nadal nie może zaznać spokoju. Pytanie 'dlaczego?'pojawia się zbyt często, nigdy jednak nie zyskuje odpowiedzi. Zastanawia brak dostępu do akt sprawy, ich zamknięcie na wiele lat do przodu dla osób szukających informacji o zbrodni i wynikach śledztwa. Czy ktoś coś ukrywa? Dlaczego, mimo tak wielu osób zaangażowanych w śledztwo, nie zakończyło się ono znalezieniem i skazaniem winnego?

BBC Radio 4 zrealizowało cykl audycji poświęcony zdarzeniom w Wakefield. Rodzeństwo Elsie zgłosiło się pewnego dnia do jednego z dziennikarzy tej radiostracji z prośbą o pomoc. Nawiązanie kontaktu poskutkowało bardzo ciekawymi rezultatami. Pytania, na które do tej pory nie było odpowiedzi, zaczęły je zyskiwać. Na śledztwo, które ponad pół wieku temu utknęło w ślepym zaułku, pada nowe światło. Czy uda się rozwiązać zagadkę i zdemaskować mordercę? Czy rodzina dotknięta tragedią i piętnem na całe życie, wreszcie zazna spokoju?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie pod tym linkiem. Przyznam, że słuchałam z wielkim zaciekawieniem każdego odcinka podcastu. Najbardziej poruszający jest fakt, że mimo upływu lat, zagadka jest nadal żywa w sercach tak wielu ludzi. Polecam, nie będziecie się nudzić!


Źródło zdjęcia: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3044281/Why-police-want-hide-secrets-little-Elsie-s-savage-unsolved-murder-95-years-really-linked-Yorkshire-Ripper.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz