poniedziałek, 26 listopada 2012

Mentorzy e-Biznesu 2012

Witam serdecznie! 
Dziś post z troszkę innej beczki, bo z mini relacją z prelekcji organizowanych przez Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.  

W zeszłym tygodniu od poniedziałku do czwartku odbywały się spotkania z ludźmi związanymi z e-biznesem. W wydarzeniu brali udział sami profesjonaliści, m. in. Karol Wnukiewicz (Brand24), Bartłomiej Rak (socjomania.pl), Michał Bobrowski (gry-online.pl), Marcin Jaśkiewicz (istv.pl), Łukasz Jakóbiak (20m2 Łukasza), Paweł Loedl (Pride&Glory Interactive) i inni.
 

Miałam okazję do wysłuchania prelekcji dotyczących głównie mediów społecznościowych oraz blogosfery (środa i czwartek), i muszę powiedzieć, że dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy!
 Prelekcje miały charakter zarówno informacyjny, gdzie przekazywane były sposoby na promowanie się w internecie ( bardzo ciekawa prelekcja Rahima Blaka, który opowiadał o StartUp'ie ClickApps oraz Pawła Loedl'a o tym, jak powinien wyglądać marketing firmy na Facebook'u) jak i na zarabianie pieniędzy przez prowadzenie strony internetowej czy bloga (Szymon Kosiński zaznajamiał nas z tajnikami tworzenia baz danych i czerpania z nich zysków), ale znalazły się również 'wykłady' typowo motywacyjne - Łukasz Jakóbiak z vloga 20m2 Łukasza przekonywał nas, że nic nie jest niemożliwe, wszystko zależy od naszej motywacji.


W czwartek (ostatni dzień szkoleń), który był poświęcony blogosferze, oprócz wspomnianego Łukasza Jakóbiaka oraz Szymona Kosińskiego, prelekcję prowadziła Kinga Biel z bloga kulinarnego Yummy Lifestyle . Dowiedzieliśmy się m. in. jakie środki zastosować, aby blog wyglądał atrakcyjnie i przyciągał publikę. Kinga przede wszystkim podkreślała, aby być regularnym, konsekwentnym i szczerym w pisaniu. Bardzo podobał mi się ten 'wykład', można powiedzieć, że Kinga przedstawiła blogowanie 'od kuchni' ;)

Kolejną sprawą, która miała związek z cyklem 'Mentorzy...' to akcja dziewczyn z Uek Gotuje , które korzystając z okazji, przyniosły trochę swoich specjałów dla uczestników szkoleń. Muszę przyznać, że nie zdążyłam spróbować wszystkich smakołyków (tak szybko się rozeszły), ale to, co zjadłam było pyszne! 
Tutaj linki do blogów dziewczyn, warto tam zajrzeć!

Pewnie zastanawiacie się jakie wnioski wyciągnęłam po uczestnictwie w 'Mentorach e-biznesu'... cóż, nie ma co siedzieć w domu, gdy różne organizacje stwarzają nam takie możliwości! To jest główny wniosek idący z tak wspaniałych wydarzeń, gdzie spotykają się ludzie ogarnięci podobną pasją! Nie muszę już mówić, w jakim stanie byłam po powrocie do domu - uszy moich powierników zrobiły się czerwone od trajkotania im o rzeczach których się dowiedziałam, niby takich oczywistych, ale jednak nie do końca znanych. Nie wspomnę już o znajomościach zawartych z innymi blogerami, dzielącymi ze mną te same zainteresowania!
Warsztaty będę wspominać jak najbardziej pozytywnie, organizatorzy, uczestnicy i słuchacze świetnie się spisali. Jestem pewna, że wezmę udział w następnej edycji za rok!

  :D

Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że Wy też skusicie się na uczestnictwo w takich szkoleniach. To naprawdę nic nie kosztuje, no może jedynie trochę chęci na wyjście z domu, a możecie tyle zyskać ;)

To wszystko na dziś, dobranoc :****

7 komentarzy:

 1. dzięki za relację, ale ładnie o nas napisałaś :D ♥ w sumie to żałuję teraz, że nie byłam na innych dniach mentorów. swoją drogą musimy się ogarnąć któregoś dnia i znowu spotkać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, było czego posłuchać ;)
   Nic straconego, za rok będzie kolejna edycja (mam nadzieję) ;)
   Tak, to jest super pomysł, a tak w ogóle wybieracie się na 'szafing' jutro? :D

   Usuń
  2. Chciałam iść, ale się rozchorowałam, więc niestety :(

   Usuń
  3. To szkoda...ale jeszcze mam nadzieję, ze trafi się okazja!
   Ciekawe czy uda mi się coś tam jutro wymienić ;)

   Usuń
 2. Oj, kurcze, gdybym wiedziała, że były takie wykłady, chętnie bym się z Tobą wybrała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stacjonujesz w Krakowie? Dam Ci znać, jak zauważę, że coś podobnego będzie miało miejsce ;)

   Usuń
 3. Późno trafiłam na tę relację, ale cieszę się bardzo, że podobała Ci się moja prelekcja :) Dobrze przeczytać tak miłe słowo, kiedy wciąż byłam utwierdzona w przekonaniu, że przez mój stres prelekcja była kompletną klapą ;)

  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń