niedziela, 1 kwietnia 2012

My passion for a lifetime

Witam wszystkich :)
Dziś post troszkę z innej beczki niż zazwyczaj :)
postanowiłam, że podzielę się z Wami kilkoma podstawowymi informacjami o mnie. Takie trochę egoistyczne zajęcie. Trudno :)
Pamiętam moje młode lata, gdzie każdy w podstawówce, zaraz przed długą przerwą szybko pakował swoje manatki do plecaka i ustawiał się przy drzwiach. To oczekiwanie na dzwonek... Już czas! Biegiem na stołówkę! Kto był bardziej bystry zbiegał z drugiego piętra na piętro -1, po kreconych schodach, przytrzymując się kurczowo barierki, gdzie kucharki wydawały zupy... Ten smak świeżego chlebka, chrupiącej skórki.. można go było jeść na sucho.
Jeszcze wcześniej pamiętam, jak w małej szkole, która mieściła się w mojej wioseczce biegliśmy na herbatkę. Wtedy przywilejem było dostać 'ładną tackę' (były na niej smerfy czy królewna śnieżka), albo ozdobny kubeczek :) Człowiek nie miał większych zmartwień, jak tylko dostać się tam jako pierwszy...
Stwierdzam wszem i wobec, że kocham jeść. Jak narazie jeszcze mogę, nie mam przez to problemów z nadwagą :) oby tak mi zostało do końca :) Nie pozostaję jednak tak próżną, uwielbiam również sobie i innym gotować :) Najbardziej pociągają mnie dania z kurczaka i zupy. Ostatnio zauważyłam, że dużo moich zup opiera się na pomidorach z puszki i ziołach prowansalskich. Mój dzisiejszy wynalazek to makaron z sosem pomidorowym z cebulą i duszoną kapustą pekińską :) Muszę przyznać, że wyszedł dosyć ciekawy smak :)
Obiecuję wrzucić kiedyś jakiś przepis, o ile ktoś będzie chciał spróbować zrobić coś po mojemu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz